Víra? Děkuji, nechci. K tématu týdne.

21. dubna 2010 v 22:57
Existuje plno mladých lidí, který chtějí být hrozně indie a nezávislí. Kteří nepotřebují žádná pravidla ani víru v Boha. Víra v sebe sama je přece hrozně indie.
Plno dětí věří v Boha jen proto, že je k tomu vedou rodiče. Ať už je to buddhismus, taoismus nebo křesťantství, myslím, že na tom tak uplně nezáleží. Hlavní je věřit v něco, co Ti dává sílu a naději, když už nevíš, kam dál. A když jsi v troskách, jde docela těžko věřit ve vlastní síly, které už odešly. Jenže to si uvědomíš až pak. Nejdřív Ti připadá hrozně otravný, že Tě rodiče nutí vstávat v půl osmé ráno a jít na mši. Ale potom nastane nějaký ten zlom, v pubertě. Kámoši řeknou, Pojď na pivko, a tak jdeš. A v neděli se Ti pro bolest hlavy tak strašně nechce vstát!
Ah, už se mi začínají prolínat myšlenky tak, že píšu beze smyslu.
Myslím, že mohu říct, že v Boha věřím. I když jsem zpočátku chodila do kostela jen kvůli rodičům, letos v létě jsem se dostala na JUMP, do společnosti lidí, kteří byli hrozně zvláštním způsobem u Boha. A já nedokázala pochopit, proč se tam cítím tak hrozně svá? Žiju v přetvářce, ano. Ale ten týden jsem se cítila jako nový člověk.
Když to tak vezmu, víra je dobrá věc. Desatero přikázání. Jak hezký by byl svět, kdyby lidé dodržovali jistá pravidla k druhým a sobě? Nemuseli by věřit. Stačilo by nehřešit. Nezabíjet, nekrást, nepodvádět. Svět by byl uplně o něčem jiném.
Nechci říct, že mám ráda církev. Desátky, vraždy, podplácení, to vše bylo v minulosti její součástí a já s tím vážně nesouhlasím, stejně jako s pár současnými připomínkami.
Ale víra, ta je ve své podstatě krásná. Ztracím se. Věřme.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evžen Zimra Evžen Zimra | Web | 21. dubna 2010 v 23:30 | Reagovat

Někteří lidé opravdu potřebují věřit v něco neskutečného, vymyšleného. Proč ale nevěřit v dobro. Věřit v naději... a ne v člověkem vymyšleného Boha, který prezentuje jeho ideály.
Podotýkám, že mi záleží na chování lidí. Tím totiž argumentují věřící nejčastěji, že bez víry by si lidé dělali co by chtěli. Velké procento lidí je ale nyní nevěřících a děje se něco? Neděje. Člověk bude zabíjet pořád, ať ve stínu Boha nebo ve stínu svých zájmů.
Pravda, víra toho v minulosti dokázala mnoho ať v kladném, tak záporném slova smyslu. Proč se ale schovávat do stínu Boha, ideálu?

2 Elynch Elynch | Web | 21. dubna 2010 v 23:33 | Reagovat

Proč také Boha odmítat?

3 Ivík Ivík | Web | 22. dubna 2010 v 20:16 | Reagovat

Leto jsem na toto téma (konkrétně: Síla víry) psalaslohovku. (popravdě řečeno se mi nepovedla, protože já moc úvahy nemusím)
Kdyby se lidé řídili desaterem, tak si myslím, že by svět byl o kapičku lepší.
Takže až se toto stane, tak já začnu v Boha věřit. (Z čehož plyne, že jsem nadosmrti ateistou.)

4 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 23. dubna 2010 v 12:12 | Reagovat

Já věřit chci (e v boha) v něco silného, a úžasného,zatím věřím sám v sebe a jsem už delší dobu šťatsný,takže to měnit asi nebudu..
taky bys měla věřit v něco,co tě bude posilovat,snad to najdeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama